ג'הארה

טכניקת ג'הארה – הכוח השקט של המים
ג'הארהטכניקת ג'הארה הנה טכניקת טיפול במים המטפלת בקיניסטטיקה של הגוף, ע"י שילוב של תרגילים אקטיביים וציפה פסיבית. מטרתה המרכזית של השיטה היא ליצור התרחבות גופנית ונפשית אצל המטופל וזאת ע"י תנועתיות והרפיה במים. טכניקת ג'הארה מתאימה למגוון רחב של אנשים המחפשים לעצמם ריפוי.

האוכלוסיות אשר יכולות בעיקר ליהנות מהשיטה הנן: אנשים הסובלים מכאבי גב, פיברומילאגיה, בעיות נירולוגיות ונשים בהריון. טכניקת ג'הארה פותחה ע"י מריו ג'הארה בשנת 1996 ומאז היא מופצת במספר מרכזים בעולם, ביניהם: ישראל, ארצות הברית, שוויץ, גרמניה ובלגיה.

ג'הארה בישראל
טכניקת ג'הארה הובאה לראשונה לישראל בשנת 1999, ע"י תלמידתו של מריו ג'הארה, טובה רוזן. רוזן הנה מורה בכירה לג'הארה ושותפה מלאה בפיתוח השיטה, תוכנית הכשרת המטפלים והפצת הג'הארה בארץ ובעולם. טובה רוזן מכונה ע"י מריו ג'הארה בעצמו אם השיטה כאשר הוא מכנה את עצמו אבי השיטה.

כיום בארץ קיימים ארבעה מרכזי ג'הארה: הגדול ביניהם הנו בהוד השרון והוא מהווה גם מקום להכשרת מטפלי ג'הארה. בנוסף קיים מרכז ג'הארה בבנימינה בהנהלת אוסנת דואר, וכן מרכז בגמלא המנוהל ע"י נוגה בן ענת.

מרכז ג'הארה נוסף ויפיפה הוקם בערבה בפונדק ה-101 של כושי רמון, אך כעת הוא סגור בשל עזיבת המקימה שהינה מטפלת ג'הארה בעצמה. בישראל מתקיים כיום ארגון מטפלי ג'הארה ישראלי שנועד לדאוג ולפתח את שיטת ג'הארה בארץ. הארגון נושא דגל של קוד אתי מפותח ורמת מקצועיות מהגבוהות בארץ.

הכשרת מטפלי ג'הארה בישראל
כיום קיימים בארץ מספר מסלולים להכשרת מטפלי ג'הארה. מכון וינגייט מציע לימודים שנתיים במסלול להכשרת מטפל ג'הארה מוסמך. הקורס הנו שנתי ומתקיים בהוד השרון ובבנימינה במרכזי ג'הארה. כמו כן מציע מכון וינגייט הכשרה שנתית למטפלי ג'הארה בכירים. מסלול זה מתקיים אך ורק בהוד השרון.

גם מכללת אוהלו מציעה כיום מסלול שנתי להכשרת מטפלי ג'הארה. מסלול זה מכשיר את המשתתפים בו להידרותרפיה וג'הארה והנו מסלול ייחודי. בנוסף לקורסים השנתיים, מרבית הקורסים להידרותרפיה כיום בארץ כוללים קורס ג'הארה בסיסי להידרותרפיסטים. כך נחשפים כל שנה מטפלים רבים לשיטה.


מופיע ב: תוכן שימושי

דילוג לתוכן