גמילה מהימורים

מהמר מיואש

סימן שהגיע הזמן להיגמל מהימורים

הרגע הקשה ביותר בחיים מתחיל כשמישהו שאתם אוהבים צריך גמילה מהימורים, מישהו שכבר לא מקשיב למה שיש לכם להגיד, הולך ומתרחק מכם בעוד החובות מנגד מאיימים. נשמע לכם מוכר? האם נקלעתם למצב בו אדם היקר לכם לא יכול להפסיק להמר והמשפחה שלכם הולכת ומתפרקת? אם כן, ייתכן ומישהו שאתם אוהבים אכן מכור להימורים, מאידך, החדשות הטובות הן, כי באמצעות תכנית של גמילה מהימורים תוכלו להשיב את מסלול החיים שלו לקדמותו' ובו זמנית לשמר את הקן המשפחתי שלכם. במאמר שלפניכם, נציג כמה עובדות אודות הימורים ואיך אפשר להשאיר את העבר בצד ולצעוד לעתיד בטוח.

למרות שהתמכרות להימורים הינה התמכרות הרסנית, ניתן ואפילו מומלץ לתת לריפוי יד ולצאת מהמעגל ההרסני צעד אחר צעד. בעידן בו הימורים נגישים בכל פינה, מדיה או חנות, הסיכון הולך וגובר אבל בהחלט אפשר להיגמל מהימורים ולחזור לנהל חיי משפחה תקינים.

מתי צריך גמילה מהימורים?

לפני שנדבר על גמילה מהימורים, חשוב מאוד לגרום למי שאתם אוהבים לזהות את הבעיה בעצמו. כאמור, כאן הכרחי ביותר לא רק לזהות אלא גם להודות בבעיה על מנת שיהיה ניתן לטפל בה.

אז איך גורמים למי שאתם אוהבים לבקש את העזרה הנכונה? איך יודעים כי הוא אכן מכור להימורים?

  • זה מתחיל באהבה יתרה למשחקי מזל למיניהם (לוטו, פיס, וינר) ובילוי ברוב הזמן הרבה מעבר להגרלה שבועית.
  • נסיעות תכופות למדינתו זרות יותר מפעמיים שלוש בשנה וכן בילוי 24/7 בקזינו כשיש לא מעט הנאות מסביב.
  • חשוב גם לציין את הצרכים הכלכליים המהותיים ההופכים זניחים ביחס לצרכי ההימור – אלו התופסים מקום נכבד בחייו של המהמר הכפייתי.

אם נתקלתם בדברים הנ"ל, ייתכן מאוד כי אתם או אפילו אחד מבני המשפחה שלכם מכור/ים להימורים וזקוקים להליך גמילה מהימורים. המטרה בהליך זה הינה להבטיח חיים נכונים ובעיקר חזרה לשגרה במהירות האפשרית.

אז איך רואים תוצאות מהליך גמילה מהימורים?

אנשים שמכורים להימורים פוגעים ברמת החיים שלהם, זה בא לידי ביטוי בפן החברתי אבל גם נוטה לשלם מחיר כבד בבני המשפחה. בדידות, אשמה, דיכאון ובושה היא זו שלעיתים מבודדת בין המכורים לבין האנשים היקרים להם ביותר. בכדי להפסיק להמר, יש צורך לעבור תהליך של גמילה מהימורים המתרחש באמצעות גורמים מוסמכים בתחום – פסיכיאטר מומחה המציג תהליך ספציפי שמטרתו לגמול מהימורים.

כיצד מתרחש תהליך הגמילה מהימורים?

  • בשלב הראשוני, הליך של גמילה מהימורים יתרחש באמצעות טיפול התנהגותי אבל יינתנו גם תרופות מתאימות.
  • כמו כן, תיבדקנה הסיבות להתמכרות מלכתחילה ותהיה השתתפות פעילה בתוך קבוצה תומכת של מכורים דומים.

סביבת המהמר יכולה להיות קשה ביותר נוכח אובדן נכסים, שעבוד להימור וכך גם שיעבוד לכל מיני גורמים בכדי להשיב את החובות האבודים. לצד האובדן הכלכלי, מתקיים גם אובדן אישי ואף התדרדרות קשה אל עולם הפשע. כאשר מתקיימים המצבים הקשים הללו, ראוי לציין כי אי אפשר להתעלם מגורם מקצועי הן בעבור המכור והן בעבור משפחתו המנסה לסייע אך ללא הצלחה. למעשה, גורמים שאינם מקצועיים לא באמת יוכלו לסייע למהמר הכפייתי לצאת מהמעגל אותו יצר. גמילה מהימורים תעשה רק באמצעות טיפול ממוקד על ידי טובי הפסיכיאטרים- כך יהיה ניתן לשלב תכנית של תרופות לצד שיחות והבנת הבעיה לעומקה.

המכור להימורים פוגע לא רק בעצמו אלא גם בכל היקר לו וכאן מומלץ אף לשלב את המשפחה בטיפול ולסייע לשיקום מהמצב העגום שנוצר.


מופיע ב: תוכן שימושי

דילוג לתוכן