חנות טבע בטבע שלנו

100% טבעיחנויות טבע צצו ברחבי הארץ כפטריות (אורגניות) לאחר הגשם, וזמינותן הגבוהה מאפשרת גם למי שאינו שוחר בריאות או בעל אג'נדה תזונתית מסוג שהוא, לרכוש מזון, קוסמטיקה ומוצרי נוחות על בסיס יום יומי.

אורח החיים המודרני גובה מאיתנו מחיר כבד: הקצב המזורז מקצר את שעות השינה, מאריך את שעות העבודה, ומותח את גבולות היכולת שלנו. אם בעבר שימש צירוף המילים "תזונה נכונה" את מי שברשותו זמן פנוי לתכנון של ארוחות עשירות ומאוזנות, הרי שכיום הביטוי הוא שם נרדף לשליטה בחיינו.
חנות טבע מרכזת מוצרים ומצרכים שאינם מכילים חומרים מסוכנים או רכיבים מזיקים, מבטלת את הצורך לברר אודותיהם ובעצם מסירים דאגה אחת מעל כתפנו, הכורעות ממילא תחת נטל היום יום.

כוחה של מודעות
הערך המוסף הבריאותי של חנויות טבע טמון לא רק במוצרים הנמכרים בהן, אלא בעצם העלאת המודעות לתזונה נכונה ובריאה בקרב הציבור כולו. אם בעבר היה קשר שתיקה סביב השמות המסתוריים של רכיבים במוצרים שאנו צורכים, הרי שתודות לפיזור הערפל מן האותיות והמספרים המפורטים על גבי האריזה, אנו יודעים כיום כי הם בעלי משמעות וחלקם מסבים לנו נזק של ממש. בזכות הגברת המודעות לסיכונים הכרוכים בצריכתם של רכיבים אלו, אף הפכו חלק מהם לבלתי חוקיים ובעצם שירתו את כלל אוכלוסיית הצרכנים.

כך, בעוד רשתות המזון הגדולות שמות דגש על מבצעים והנחות אך מזניחות כליל את הפן הבריאותי,
הרי שחנויות הטבע מבליטות את התרומה הבריאותית של מוצריהן, תוך הבנה כי המחיר הבריאותי שגובה תזונה לקויה הוא גבוה, והתשלום על ההזנחה מלווה בריבית. למרבה הצער, אנשים רבים בוחרים בהדחקה כאשר מדובר בתהליכים ידועים מראש הקשורים באורח חייהם, ועושים שינוי רק כאשר רגע האמת מגיע, כשאין כל אלטרנטיבה אחרת. חנויות טבע מאפשרות לבחור בנתיב של בריאות ללא מאמץ.

לבריאות אין מחיר
האמרה "הנך מה שאתה אוכל" אינה תלושה מן המציאות, משום שהמזון שאנו אוכלים מהווה אבני בנין לגופנו, ועל כן לאוכל בריא יש השלכות מרחיקות לכת, הן במישור הפיזי והן ברמה הנפשית.

אנשים רבים שביצעו שינוי תזונתי מדווחים על שינוי דרמטי בתחושתם. השינוי בתחושה בעקבות מעבר לתזונה מאוזנת מורגש לאחר פרק זמן קצר יחסית, תודות להפחתה באחוז השומנים, בכמות המלח והסוכר, ולעליה ברמת הסיבים התזונתיים ושיפור מאזן המינרלים בגוף.

צריכה מוגברת של ירקות ופירות מומלצת בכל פה, אך הריסוס המאסיבי פוגם במעלותיהם הרבים ואף מסכן את בריאותנו. חנויות טבע מציעות מגוון של ירקות ופירות אורגניים, שגודלו במרחק ניכר ממקורות מזהמים כגון כבישים או מפעלים, ולא עברו תחת מכבש ההדברה הכימית.
גם מוצרי הקוסמטיקה הנמכרים בחנות טבע נעדרים חומרים משמרים, אינם מכילים צבעים תעשייתיים ושאר רכיבים, המזיקים הן לנו והן לכדור הארץ.


מופיע ב: תוכן שימושי

דילוג לתוכן