הברומטר הרגשי של טבעות נישואין

טבעות נישואין הן לא עוד אקססורי שמחליפים בהתאם למצב הרוח כי אם טבעות ההופכות לעור שני ממש. אך רגע לפני שמתאימים "עור שני" כדאי להכיר את עורנו הראשון, האמיתי, שבו נוח לנו ובו אנו מכירים את עצמנו.

טבעות עם חריטה

נאה דורש
פעמים רבות, החיפוש בין טבעות נישואין אחרי האחת הנבחרת, מעמתת את הנשים לראשונה עם אותו חשש גברי מוכר מפני מחויבות. רוב הנשים נהנות להחליף תכשיטים ולהתקשט על פי גחמות המוכתבות משינויים חיצוניים בלתי צפויים, כגון מזג האוויר או המצב הרגשי המעודכן.
על כן, הבחירה בטבעת אחת שתתאים תמיד לכל סיטואציה היא מלחיצה, והיא אולי המקבילה הגברית לבחירתו של גבר באשה אחת תוך וויתור על כל האחרות.

האילוצים שבדרך
למרבה המזל, מסורת, דת ותרבות פותרות דילמות רבות, משום שהן מכתיבות כמה כללים בסיסיים. כך, העיצוב המקובל ביותר עבור טבעות נישואין דורש טבעת חלקה עשויה  זהב או כסף. בזרמים המחמירים קיים איסור על קישוטים או חריטות על טבעות נישואין, ובזרמים המקלים נשמרת הקפדה על אחידות החומר ממנו עשויה הטבעת, אך לא פוסלים עיצוב. לא רבים יודעים, אך גם טבעת בעלת עיטורים ושיבוץ של אבנים יקרות היא מותרת לקידוש על פי היהדות, אך נלווה לה תנאי, לפיו על הכלה לדעת כי שוויה של הטבעת עולה על פרוטה.
כללים אלו נקבעו כדי שהכלה תעריך נכונה את שוויה של הטבעת, לא תתפתה להינשא בשל הערכה מוטעית שלה, ובכך תטיל צל על הנישואין עצמם.
ישנו קסם בסממני ההיכר הקבועים והמוכרים של טבעות נישואין הענודות על הקמיצה: הן כרטיס הכניסה הראשון אל עולם הנישואים הנכסף.

בטוב וברע
אם כן, חווית הבחירה של טבעת נישואין אחת מבין מגוון עצום של טבעות נישואין היא מרגשת אך לעתים גם מבלבלת, במיוחד משום המטענים הרבים הנלווים לבחירה הסופית.

למעשה, מדובר בבחירה של טבעת המלווה את האישה מיום החופה והקידושין לאורך כל הדרך של "באושר ועושר עד עצם היום הזה", ועל אף התקווה כי הנבואה האגדית תתגשם במלואה, הרי שניסיון החיים מנחית את מכת המציאות הראשונה: החיים דינאמיים. גם אם בעת בחירתה של האחת מבין שלל טבעות נישואין ישנה תחושה הדומה להתאהבות, הרי שרובנו זוכרות תחושה כזו בתחומים אחרים בחיים, והנה היא השתנתה. על כן, מומלץ לבחור טבעת נישואין בעלת אופי ניטראלי, כך שניתן יהיה לבצע בה התאמות עם הזמן ובעצם להתקדם עם השינויים ולא להתכחש להם או לנסות למנוע אותם.

בנוסף, טבעות נישואין הן סמל ליציבות: עצם ענידתן בקביעות היא ההוכחה הניצחת לכך. רוב הנשים מכירות בהלך הרוח הנשי הפתלתל והחמקמק, ובמעמד רכישתה של טבעת מתבצעת גם הצהרה: הריני מתחייבת למתן את התנודות הרגשיות המושפעות מתכתיבים של אופנה ותפיסה עצמית, ולענוד את הטבעת בכל תנאי.


מופיע ב: תוכן שימושי

דילוג לתוכן