עונדים טבעת

עשר אצבעות לי יש
טבעותכפות הידיים שלנו הן כלי העבודה העקרי שלנו בחיי היום, ועל שום כך נטבעו ביטויים כדוגמת "עובד כפיים" המשוייך לפועל קשה יום, או "בנה בעשר אצבעות" למי שהקים את מפעל חייו לבדו, ללא כל עזרה חיצונית.

אחת הדרכים הנפוצות להבליט ולקשט את כפות הידיים, לתקשר עם הסובבים אותנו בדרך בלתי מילולית ואף להביא מזור למיני מכאובים ובעיות רפואיות, היא באמצעות ענידת טבעות.

לשים את האצבע על התקופה
לאופנה ניכרת חשיבות מרובה במהלך ההיסטוריה האנושית, שכן היא אמצעי של ביטוי אישי המושפע מרוח התקופה.
תודות לייצור תכשיטים ממתכות המשתמרות משך אלפי שנים, ניתן ללמוד רבות על הלכי רוח ומגמות חברתיות שרווחו בזמנים שונים, כאשר המשותף לכל אחד מן הפרקים בהיסטוריה הוא תשומת הלב המיוחדת שהוקדשה לתכשיט שנותר טעון מטענים לעל אורכה: טבעת.

כך למשל, טבעת הנישואין סימלה כמעט תמיד את אותן משמעויות המוכרות לנו עד היום, ואף מעמדה השתמר כמעט ללא שינוי. ההיסטוריה גם מגלה לנו, כי שימוש בטבעת חותם הייתה נהוגה בעבר לשם חתימה על מסמכים בעלי חשיבות עליונה, והיא הכילה סמל אישי המעיד על מעמדו של העונד אותה.
בחלקים מסוימים של ארצות הברית הוא ענידתה של טבעת מחזור, מנהג שהשתמר
כך שניתן להעריך את שנתון הלימודים אליו משתייך בעליה.

מה שלומי? תשאל את הטבעת
הטמפרטורה של גופנו היא מדד המאפשר לקבוע את מצב רוחנו. על סמך נתון מרתק זה, הומצאה בשנות הששים "טבעת מצב רוח", כזו המגיבה לשינויים של חום הגוף ומשנה את צבעה בהתאם. האבן המשובצת בטבעת היא גביש נוזלי בעלת רגישות טרמוכרומית העטופה בזכוכית שקופה.

בהתחשב בטמפרטורה הממוצעת של אדם בריא ובמרחק של הטבעת מן הגוף, תיווצר סקאלה של צבעים הנעה בין הקשת של החמים לקרים. אינטואיטיבית, נדע "לקרוא" מצב רוח עגמומי או שמח של עונד טבעת מצב רוח, כאשר את מי שצבע הטבעת שלו השתנה לשחור, אפור או חום נדע לעודד ולנחם, בעוד שלנוכח הצבע הסגול או הירוק נוכל לענין בבילוי שמח.

תחושה טובה בהישג יד
ממש כשם שסביב כפות הרגליים התפתחה תורת הרפלקסולוגיה, אשר מיפתה ייצוג של כל אחד מאברי גופנו בכף הרגל , כך התגלה כי לכפות הידיים שלנו השפעה על כלל הגוף וכי ניתן לטפל בבעיות רפואיות באמצעות עיסוי נקודתי של האצבעות.

טבעת עיסוי היא טבעת שעוצבה על פי שיטה קוריאנית הקרויה סו-ג'וק, ועל פיה כל אצבע וכל חלק בכל אחת מן האצבעות מייצגים איבר אחר ומטפלים בבעיות שונות.

לבד מן ההקלה על סימטומים גופניים, עצם העיסוי של האצבעות באמצעות טבעת הנמתחת ומתאימה את עצמה לקוטר שלהן, משפר זרימה של דם אל כפות הידיים ומעניקה תחושה מרגיעה, נעימה ומשחררת.


מופיע ב: תוכן שימושי

דילוג לתוכן