כלי עבודה

בית מצריך תחזוקה. לבד מן הניקיון והסדר המהווים מציאות כמעט יום יומית, הרי שגם תיקונים של תקלות קטנות וגדולות נכללים בשגרת החיים במשק בית פעיל. על כן, לצד כלי ניקוי, על כל בית להחזיק גם כלי עבודה בסיסיים.
את חוקי מרפי אפשר גם לסכם כ"אירוניה של החיים", כי יש לחוקים הללו נטייה להתקיים דווקא, כאילו כדי להכעיס. כי צינור יתפוצץ ויציף את הבית דווקא אחרי שסיימנו לשטוף אותו, והשולחן יקרוס רגע אחרי שהנחנו עליו כלי זכוכית שבירים במיוחד. על כן, החזקתם של כלי עבודה בבית הם מעין ערובה לכך, שלפחות מבחינת חוקי מרפי, אנו ערוכים לכל צרה שלא תבוא, ואולי דווקא משום כך היא לא תגיע…
כלי עבודה

כלי עבודה זה לא רק תחזוקה

חוק מרפי אחר שטרם הוזכר: תקלות יקרו תמיד ביום ששי אחר הצהריים. כאשר יש לנו בבית כמה כלי עבודה, נוכל לכבות את השריפה המיידית לפחות, ולדחות את הקריאה הדחופה לבעל המקצוע, שיגבה, כמובן, מחיר הכולל תעריף שבת וכמובן גם תוספת דחיפות ומע"מ. כלי עבודה שיש להחזיק תמיד בבית הוא  מברג, שמגוון השימושים בו הוא רחב ביותר.
מומלץ להצטייד במברג פיליפס ובמברג שטוח בגדול סטנדרטי, והמהדרין יניחו בארגז הכלים שלהם גם מברגים עם ראש מתחלף. כלי עבודה נוסף שיש לאחסן בהישג יד הוא פטיש בעל שיניים מפוצלות בקצה אחד, כדי שיתאפשר לשלוף מסמרים בעת הצורך.

כמובן, לצד הפטיש והמברג, מומלץ לאחסן מלאי של ברגים ומסמרים, אומים ודיבלים, לא תמיד כדי לתקן את הדרוש תיקון בבית, אלא כדי לסייע במלאכת הקינון ובשמירה על הבית כמעוז חמים ונעים.

כל אחד יכול לעבוד עם כלי עבודה

רבים מתלבטים אילו כלי עבודה הם הכרחיים, בבחינת ציוד בסיסי בכל בית, ואילו כלים אינם שימושיים במיוחד לתחזוקה השוטפת של הבית. ככלל, בחנויות רבות נמכרות כיום ערכות של כלי עבודה לבית ולגן, ובהן כלים הנחשבים, לפחות בעיני המומחים, לכלי עבודה הנדרשים בכל בית.
ערכות אלו מיועדות לאנשים מן השורה ולא לבעלי מקצוע, כך שלא נדרשת מיומנות מיוחדת לתפעולם מצד אחד, והם מאפשרים תיקונים מהירים ופשוטים מאידך. כך, יימצאו באותן ערכות מוכנות כלי עבודה כדוגמת מפתח שוודי, החוסך את הצורך בהחזקתם של מפתחות שונים בגדלים מגוונים.

בשל העדר מקצועיות והידע כיצד להשתמש בבטחה בכל אחד מאותם כלי עבודה המוצעים בערכות, יש לעקוב אחר הוראות הבטיחות המצורפות אל המוצר ולמלא אחריהן בקפדנות.


מופיע ב: תוכן שימושי

דילוג לתוכן