איך בוחרים מתנה ליולדת

אמא באה לעולם
מתנה ליולדתארשת פניה של יולדת טריה מעידה עליה כי זה עתה זכתה במתנה הנפלאה ביותר, שאין מתנה אשר תשווה לה. אחת הדרכים המקובלות לבטא השתתפות בשמחה הגדולה היא הענקת מתנה מיוחדת, שמטרתה להעצים את החוויה יוצאת הדופן ולהדגיש את האספקטים הייחודיים לה.

מתנה ליולדת לעולם לא תתחרה במתנת הבאת החיים לעולם, אך נחיצותה רבה מכמה סיבות.
ראשית, כל תשומת לב באשר היא, מאותתת ליולדת כי היא מוקפת באהבה ותמיכה, החשובים מאוד לאור השינוי העצום שחל בחייה.

בנוסף, מתנות רבות מקלות על ההסתגלות לחיים החדשים, בין אם מבחינה כלכלית ובין אם מבחינה נפשית. כמו כן, היולדת נתקלת בצרכים חדשים, שגם אם נערכה להם תיאורטית, הרי שהם עדיין מפתיעים בתובענותם.
כיצד נבחר, אפוא, את המתנה הנכונה ליולדת שאנו חפצים ביקרה?

לידה עם טבלה
למעט מקרים מיוחדים, הרי שבדרך כלל הלידה אינה באה בהפתעה, וההיריון שקדם לה מאפשר לנו להתכונן ולהחליט מהי המתנה האולטימטיבית עבור היולדת. בנוסף, תקופת ההיריון עצמה מספקת לא מעט רמזים באשר לצרכים העתידים לבוא, כמו מצב בריאותה של היולדת במהלכה למשל, או האופן בו היא בחרה ללדת.

ישנם הבדלים אישיותיים ניכרים בין יולדת המעדיפה לידה ביתית, לבין יולדת המבכרת לידה טבעית בבית החולים, לבין יולדת שלא תסכים לשמוע אפילו על לידה שאינה מערבת אפידורל ושאר משככי כאבים.

ישנם הבדלים ניכרים בין צרכי היולדת שההיריון עבר ללא כל סיבוך או סיכון, לעומת יולדת שבילתה את החודשים בשמירת הריון או תחת משטר רפואי קפדני.
אם כן, על מנת להחליט איזו מתנה תהיה הולמת ביותר עבור היולדת, עלינו לקחת בחשבון את תקופת ההיריון שקדמה ללידה, וכן את שרטוט הפרופיל האישיותי של היולדת.

שלי, שלה ושלהם
על אף הסימביוזה המפורסמת בין האם לתינוקה, הרי שכאשר אנו בוחרים מתנה ליולדת, המיועדת מעצם הגדרתה ליולדת עצמה, עלינו לבצע הפרדה בין השניים. מוצרים לתינוקות, צעצועים ופריטים הנחוצים לגידול הרך הנולד אינם שמים את היולדת במרכז אלא את התינוק.

אחת המתנות הנפלאות ביותר שיכול לקבל אדם שהגיח הרגע לאוויר העולם הוא אם רגועה, שמחה ומסופקת. על כן, בחירת מתנות ששמות דגש על רווחתה של האם, הן באופן עקיף גם מתנה לילד.

חיזוק מעמדו של האח הבכור
כאשר מדובר ביולדת טריה שזו אינה לידתה הראשונה, יש להוסיף למערך השיקולים את האח או האחים מכמה היבטים. ראשית, על מנת למנוע קנאה בין האחים, שגם כך חווים משבר על רקע היעדרה הזמני של האם והפניית מרב תשומת לבה אל התינוק החדש, מומלץ לצרף גם מתנת תשומת לב לילדים.

בנוסף, ניתן לבחור ליולדת מתנה שתסייע להקל על רגשות האשמה שהיא עשויה לחוש כלפי הבכור, שהיה עד כה מרכז עולמה וכעת הוא מוזנח יחסית לעולל.


מופיע ב: תוכן שימושי

דילוג לתוכן