נעלי עבודה

בתי האופנה משקיעים מאמצים רבים כדי לייחד ביגוד והנעלה לנשים ולבדל אותם מפלח השוק הגברי. לכאורה, הצרכים הם אותם צרכים: הפונקציונאליות והויזואליות, אך מתברר שגם שני האספקטים הללו מתערבבים זה בזה לשם יצירת נפרדות מובהקת.
נעלי עבודה

גם נעלי עבודה אינן משוחררות מאותם כבלים אופנתיים, והן מיוצרות עבור קהל הנשים וקהל הגברים, ורב המשותף ביניהם.

 

נעליים קונים מהר?
כאשר אנו חושבים על נעלי עבודה אנו מעלים בדעתנו נעליים מגושמות, שכל מטרתן היא להגן על הרגל מפני מפגעים וסכנות, כמו גם לשמש כזוג נעליים שאפשר לחשוף ללכלוך קשה ללא דאגה מפני הרס חזותן, משום שיופיין הוא אינו פרמטר עקרוני מלכתחילה.

כיוון שאנו מבלים שעות רבות בעבודה, ובדרך כלל נמצאים בחברת אנשים, הרי שהרגישות של פלח השוק הנשי בכל הנוגע לויזואליות, הולידה נעלי עבודה מסוג חדש. נעלי עבודה לקהל הנשים מאופיינות בצבעים מגוונים ובמגוון עיצובים המקנים להן גם נגיעה אלגנטית, במיוחד אם מדובר בנעליים המשמשות לעבודה בתחומי המלונאות והאירוח, תחומים הדורשים צעידה רבה ממקום למקום כמו גם ייצוגיות וחזות נאה ומרשימה.

לא רק כפות הרגליים
יש להזכיר כי נכון להיום, רוב הנשים אינן עוסקות בעבודות פיזיות, אך נשים רבות כן מאיישות תפקידים בסביבות עבודה הדורשות הליכה או עמידה ממושכת, או סביבה החושפת את העובדת לסכנת החלקה ואפילו חומרים מסוכנים.

נעלי עבודה נשיות מצטיינות בדרך כלל בסוליה המונעת החלקה ובמדרס אורטופדי, הבולם זעזועים ומגן על עמוד השדרה והברכיים. יש לזכור, כי גם אם נשים אינן נוהגות להניף משאות כבדים, הרי שכפות הרגליים נושאות את משקל הגוף, ובטווח הארוך סופגים הגב והברכיים זעזועים המשפיעים על הבריאות.

כשהנעל מתאימה
הן על גברים והן על נשים, בבואם לרכוש נעלי עבודה, לבחון בדקדקנות את המפרט של הנעל, כדי לוודא כי הן אמנם מתאימות לסביבת העבודה הספציפית שלהם. המפרט מציין בדרך כלל את סוג החומרים המרכיבים את הנעל ואת הטכנולוגיות שנעשה בהן שימוש על מנת לעצב אותה באופן שיעניק תמיכה מרבית לגב ולברכיים.

כך, בכפוף לסיכונים האורבים מסביבת העבודה האישית של כל אחד, יש להקיש מה הם הדגשים הרצויים בנעל: בין אם מדובר במכשור כבד, במשטחים חלקים או במשך זמן ההליכה או העמידה על הרגליים.
יש להקפיד על נעלי עבודה נוחות לצד הבטיחות שהן מספקות, משום שגם יום עבודה רגיל יראה ארוך וקשה מנשוא כאשר הנעל אינה מתאימה.


מופיע ב: תוכן שימושי

דילוג לתוכן