סולמות אלומיניום

סולם אלומיניוםעל אף המגמה המסתמנת בקרב כלל האנושות לצמוח לגובה, עדיין הנטייה הרווחת היא להסתייע בעזרים, המאפשרים לנו להגיע לגבהים המצויים מחוץ להישג ידנו.

סולמות אלומיניום משמשים אותנו לטיפוס על גבי שלבים בנוחות ובבטיחות, כאשר הרכבם ממתכת קלה וחזקה, מקנה לנו את היכולת לנייד אותם בקלות ממקום למקום, ומקל על הנגישות שלנו בביצוע עבודות.

לאבא שלי יש סולם
כיום, סולמות אלומיניום מיוצרים מפרופילים חלולים, כאשר חיבור שלבי הסולם אל השלד שלו מתבצע בדרך כלל על ידי ברגים עשויים מפלדה, ותודות לשילוב זה משקלם של סולמות אלו הוא נמוך מאוד.

בשל המסה הנמוכה, סולמות אלומיניום קלים לנשיאה ממקום למקום ומאפשרים ביצוע של מגוון עבודות בתוך הבית ומחוצה לו. לסולמות אלו מספר עיצובים אופייניים המותאמים לצרכים שונים, כדוגמת סולם שרות מתקפל, סולם טלסקופי שניתן להאריך בהתאם לגובה הרצוי או סולם עם משענת.

תחזוקה ובטיחות
על אף שאלומיניום הוא מתכת שאינה מחלידה החסינה בפני אש, מומלץ לאחסן את הסולם במקום מוגן מפני שמש וגשם המחלישים את המתכת.

בנוסף, אחד מכללי הזהירות המשמעותיים לקראת שימוש קובע, כי יש לבדוק את תקינותן של רצועות הביטחון ולהדק חיבורי שלבים שהתרופפו. יש לשמן את הצירים אחת לתקופה ולהקפיד כי הציפוי של הרגליות אינו מהוהה.

בכל מקרה, אסור להעמיס על סולמות אלומיניום משקל מעבר למותר, כאשר עבור כל סולם מצוינת המסה המכסימלית שביכולתו לשאת מבלי להינזק. במידה והתגלה פגם או פגיעה כלשהי, אין לעשות שימוש בסולם. סולמות אלומיניום מעצם טבעם הם מוליכי חשמל, ועל כן יש להיזהר מאוד מפני השענתם בסמוך למעגל חשמלי ולהרחיק אותם מקווי מתח.

סולם הערכים
כמעט בכל בית ניתן למצוא סולמות אלומיניום לשימוש יום יומי, גם אם מדובר בסולמות מתקפלים קצרים לצרכי נגישות אל מדפים גבוהים. אך בעבור בתי עסק שונים, סולמות אלומיניום הוא כלי עבודה של ממש, שהטיפוס עליהם הוא קבוע ומתמשך.

על כן, עליהם לעמוד בתקני איכות כנדרש. מכון התקנים הישראלי התאים את התנאים לנדרש בארץ, והוא דורש כי סולמות האלומיניום יהיו באיכות מעולה, כך שהמתכת לא תושפע מפגעי הסביבה לרבות חלודה או ריקבון. כאשר מדובר בסולמות קבועים, כמו למשל בבריכות שחיה, התווה מכון התקנים גם את גובה השיפוע הרצוי ואת הזווית ביחס למבנה. כמו כן, אחת התקנות החמורות היא איסור מוחלט על פינות חדות או על ריתוכים בעלי קצוות מחוספסים.


מופיע ב: תוכן שימושי

דילוג לתוכן