תקרה אקוסטית

רעש והדהוד בחלל הבית? לפעמים התשובה נמצאת למעלה: תקרה אקוסטית סופגת את הרעש, מונעת הדהוד ואף מהווה אלמנט עיצובי.

כשהקול חוזר
פרמטרים רבים מצטרפים לכדי הגדרה של "בית": אנו ממלאים את החלל שבין הקירות בחפצים נחוצים ובאביזרים אהובים, כדי להקנות לו את האווירה הרצויה ומתרגשים כשהבית מתמלא בנוכחותנו. אך לעתים, גם לאחר שהשלמנו את כל הפעולות שיקדמו אותנו אל תחושת הביתיות המיוחלת, משהו עדיין חסר.
הסיבה לכך היא, שבמקרים רבים, החפצים והאביזרים לא פתרו תנאים אקוסטיים בעייתיים הקיימים בחלל גדול או רפלקטיבי.

תקרה אקוסטית באולם

במצב זה, לא רק שיכולתנו להבין זה את זה ולתקשר כהלכה נפגמת קשות, אלא גם מתעוררת בנו גם תחושה של היעדר פרטיות ואי נעימות כללית, הנובעת כתוצאה מן התהודה. התקנה של תקרה אקוסטית היא התשובה.

דברו אל התקרות
התקרה אינה מצויה בתודעתנו ברמת התפקוד היום יומי כממלאת תפקיד משמעותי, על אף שחשיבותה בעיצוב תחושתנו בבית היא מכרעת.
התקנה של תקרה אקוסטית פותרת סוגיות אקוסטיות של רעש והדהוד, לכן חשובה האיכות האקוסטית שלה.

בחירת החומר ממנו תהיה התקרה עשויה, מושפעת הן משיקולים אקוסטיים והן משיקולים אסתטיים. ניתן להתקין תקרה אקוסטית ממגוון רחב של חומרים, כגון גבס, פיברגלאס, עץ, פח, או חומר מינרלי, כשלכל אחד מחומרים אלו תכונות ייחודיות וכן משקל וחוזק אופייניים.
כך למשל, התקרה המינרלית עשויה מחומרים טבעיים כגון צמר סלעים ,עמידותה בפני אש ולחות גבוהה, והיא מאריכת חיים. או תקרת מתכת, למשל, עשויה מפלטות מחוררות של מתכת. היא דקורטיבית מאוד וערכה האקוסטי גדול במיוחד.

עצבו לכם תקרה
מלבד שימושיה הפרקטיים של תקרה אקוסטית, הרי שהיא משמשת גם כאלמנט עיצובי.
ניתן להנמיך באמצעותה תקרות גבוהות היוצרות תחושה של ניכור, להסתיר מאחוריה חוטי חשמל, מערכת מיזוג אוויר, צנרת ושאר מערכות שאינן אסתטיות לעין. התאורה היא חלק בלתי נפרד מן העיצוב, ונקודות רבות של תאורה מסוגים שונים מותקנות במהירות ובפשטות.

ניתן לייצר מעין גל אקוסטי דקורטיבי, המהווה משחק ויזואלי עם הגובה של החלל בה הוא מותקן, ולהקנות לחדר תחושת רכות. כמו כן, האפשרות להשתעשע עם מגוון המרקמים, הטקסטורות, הגוונים והצבעים העומדים לרשותכם בעת עיצוב התקרה, פותחת עולם שלם של עיצוב ביתי מרגש.

צורות ההתקנה
לוחות של תקרה אקוסטית מותקנים במספר אופנים.
חלקם מותקנים על גבי פרופילים המוצמדים לתקרה או נתלים ממנה. עלות ההתקנה עצמה היא נמוכה, ויעילותה גדולה.
אחד מיתרונותיה הוא האפשרות להגיע אל החלל שמאחורי הלוח ללא מאמץ על ידי הרמתו, ובאופן זה לתחזק את המערכות השונות המוסתרות מאחוריה או לבצע בהן תיקונים בקלות.

השימוש בפרופילים שקועים מייצר רשת של אריחים משום שהפרופילים מוסתרים על ידי הלוחות.
פרופילים נסתרים מייצרים דוגמה של אריחים שכמעט נוגעים זה בזה כך שהרושם הויזואלי הנוצר הוא של תקרה אחידה.


מופיע ב: תוכן שימושי

דילוג לתוכן