איפור כלות

איפור כלהאם את כלה המתכוננת ליום חופתה, דעי כי איפור כלות הוא נושא בפני עצמו שיש לקחת בחשבון במהלך ההכנות לחתונה. את יודעת להתאפר היטב בעצמך עם תוצאות טובות, אז למה את צריכה איפור כלות מקצועי?

איפור כלות אינו איפור רגיל והוא דורש מקצועיות, ניסיון ואף הבנה מסוימת באיפור לצילום. לשם כך יש לפנות למאפרת כלות מקצועית.

בנוסף לנתונייך הטבעיים, המאפרת תיקח בחשבון גם את הנתונים הבאים:

 • התסרוקת שלך ביום הכלולות
 • שמלת הכלה שבחרת
 • עונת השנה בה תיערך החתונה
 • חתונת ערב או צהריים
 • חתונה באולם או בחוץ

מגמות ואופנות באיפור כלות

בכל עונה מככבים באיפור הכלות צבעי איפור מסוימים, חומרי איפור ואפילו – איברים שונים בפנים להדגשה. כמובן שאין לך צורך לאמץ כל אופנה חולפת אלא רק להקפיד שהאיפור יהיה מתאים עבורך, אבל יש לכך בכל זאת השפעה. זו למשל אחת הסיבות לכך שתמונות של כלות  מלפני כעשור עשויות להיראות מוגזמות ואולי גם "בובתיות" מדי – האופנה השתנתה, ובשנים האחרונות – כחלק ממגמה של חזרה לטבע, איפור הכלות נעשה עדין יותר.

איפור כלות מקצועי

שני דברים עיקריים נדרשים מאיפור כלות מקצועי:

 • עמידות לשעות רבות (לפחות ל 9 – 10 שעות)
 • לייפות את הכלה ככל הניתן לכבוד יום כלולותיה

האיפור נועד לקשר בין התסרוקת לבין השמלה, להבליט נתונים רצויים ולטשטש את הפגמים, וכל זה מבלי להיות הנושא עצמו – כלומר איפור הכלה נדרש להשתלב, לשפר את נתוניה הטבעיים ולהוות מעין מסגרת הרמונית לפנים, ולא לעמוד בפני עצמו.

איך תבחרי מאפרת כלות מתאימה?

בדומה לכל קבלת שירות – בבואך לבחור מאפרת כלות מקצועית הכי טוב זה לשמוע המלצות:

דברי עם חברה שהתחתנה לאחרונה, קרובת משפחה וכדומה. חשוב שיהיה לך נעים ונוח בחברת המאפרת. היא צריכה להיות מנוסה ומיומנת באיפור כלות ולהשתמש בחומרים איכותיים בלבד.

אתר האינטרנט ודף הפייסבוק של המאפרת הפוטנציאלית עשויים לתת רקע מצוין עליה, ולספק התרשמות מהתמונות של כלות שהיא איפרה – כך תוכלי לבדוק בקלות האם סגנון של איפור כלות שהיא מציעה מתאים לך. מומלץ גם לקרוא את חוות הדעת שכתבו כלות אחרות על המקצועיות, על היחס, על התוצאה הסופית וכדומה.

טיפים לאיפור כלות

על מנת שתיראי כלה במיטבך ביום זה, חשוב לפנות למאפרת כלות מקצועית ומנוסה, כדי שהיא תוכל להתאים לך את האיפור לתווי הפנים שלך, העור, לשמלה ולתסרוקת.

לרוב תפגשי את המאפרת שבחרת בין פעמיים לשלוש, אחת מהן ביום כלולותייך, וחשוב לעשות תיאום ציפיות מפורט ככל האפשר, על מנת למנוע מתיחות ועוגמת נפש ביום חשוב זה. תבנו יחד הצעת מחיר מדויקת ומותאמת – שתכלול את כל הסיכומים ביניכן.

בין הפרטים שכדאי לתת עליהם את הדעת:

 • זמינותה של המאפרת לאורך יום החתונה ובעת האירוע עצמו
 • מקום האיפור: האם בבית שלך? האם בסטודיו שלה?
 • פגישה מקדימה בשביל איפור כלות מלא (מומלץ מאוד)
 • האם היא תאפר רק אותך או גם את בנות המשפחה הנוספות?

בקשי מהמאפרת המלצות כלליות לטיפול בפנים ובעור לפני החתונה, למשל  – מהו המועד המומלץ לטיפול קוסמטי בפנים, כך שלא ישפיע על האיפור. לחתונה עצמה כדאי להכין תיק קטן, עם כמה פריטי איפור לתיקון מיידי של איפור.

כלה יפה ורגועה, מאופרת היטב ומרגישה טוב עם עצמה: כך בדיוק תיראי בסרט החתונה ובתמונות –  זיכרון יפה ומרגש לשנים ארוכות!


מופיע ב: תוכן שימושי

דילוג לתוכן