עורך דין תאונות

תאונת דרכים בין שני רכבים

בכל מקרה של תאונה: תאונת דרכים, פגיעה בעבודה, או תאונה אישית, חשוב מאוד לפנות אל עורך דין תאונות לשם ייצוג משפטי מקצועי. במקום שהנפגע יוכל לעסוק בדבר החשוב ביותר עבורו – ריפוי מלא ומהיר ככל האפשר, הוא מתחיל דרך ייסורים נוספת, מקבילה לתאונה שעבר. כאן בדיוק, רגע לפני הייסורים, כדאי שייכנס לתמונה מי שעשוי להיהפך למלאך השומר של הנפגע – עורך דין תאונות.

תאונה – מכל סוג, קורית בדרך כלל באופן פתאומי ומפתיע וקשה להתכונן אליה. הנפגעים עוברים מהחיים הרגילים בהם החוקים והשפה מוכרים, לעולם שהוא בדרך כלל זר להם לגמרי: ביטוח לאומי, וועדות רפואיות, רופאים ובתי חולים, טפסים, בדיקות, תרופות, ניתוחים, חברות ביטוח.

ניתן לומר בצער שאם אפשר לתת כותרת לעולמם של נפגעים לאחר תאונה היא תהיה: "מעכשיו מטילים בכם ספק". לא משנה מה עשה הנפגע עד אשר קרתה לו הפגיעה. מעכשיו הוא ייאלץ כל הזמן להוכיח שהתאונה באמת קרתה, שהוא באמת נפגע, שאת התנועות הללו הוא באמת אינו יכול לבצע, שהוא באמת סובל מכאבים, שזה באמת הסכום שהוא הרוויח, ואלו באמת התוצאות של הבדיקות וההמלצות של הרופא.

עורך דין תאונות מכיר היטב את המערכת, טפסים ובירוקרטיה הם "לחם חוקו", יש לו סבלנות, ובעיקר העו"ד אינו פוחד להתעמת עם הגופים הללו, ויש לו את כל הכלים המתאימים בדיוק לשם כך. אם נפגעתם בתאונה ועדיין לא התקשרתם לעו"ד תאונות, אתם מזומנים לקרוא את המאמר הבא.

תפקידו של עורך דין תאונות בתאונות דרכים

מספיק חלקיק שנייה של חוסר תשומת לב בכביש על מנת לגרום לתאונת דרכים. רוב המכוניות מבוטחות, וחברות הביטוח אמורות לשלם פיצויים למעורבים בתאונת דרכים – על פי חוק. גם אם אין ביטוח בתוקף או במקרה של תאונת "פגע וברח" יהיה כיסוי ביטוחי לנפגעים, על ידי "קרנית" – קרן הביטוח של המדינה.

לאחר תאונת דרכים חייבים המעורבים בה לאסוף את מקסימום העדויות והמידע על אודותיה:

 • פרטי כל הנהגים האחרים או הולכי הרגל המעורבים – שם מלא, מספר ת.ז., כתובת מגורים בתוקף ומספרי טלפון
 • פרטי כל הרכבים המעורבים בתאונה – מספרי רישוי ופרטי חברת הביטוח של כל רכב
 • תמונות – ברורות ככל האפשר מזירת התאונה: של המכוניות, הנפגעים, ושל הזירה עצמה, מזוויות שונות בעזרת הטלפון הנייד. כדאי גם לצלם סרטוני וידאו
 • פרטים של עדי ראייה לתאונת הדרכים
 • סיכומים וטפסים (מקוריים) של המשטרה בנדון וגם של האמבולנס (אם פינה נפגעים)
 • ליידע מיד את חברת הביטוח על אודות התאונה

שימו לב שקיים מועד אחרון להגשת תביעה מול חברת הביטוח, לכן כדאי להתקשר בהקדם לעורך דין תאונות אשר יוכל להנחות אתכם ולהגיש תביעה משפטית בשמכם – ובזמן.

חשוב מאוד: יש לגשת לטיפול רפואי – בכל רמת פגיעה.

עורך דין תאונות מנוסה יאמר לכם שאין דבר כזה תאונת דרכים "קלה": משרדו מטפל בתיקים משפטיים רבים של נפגעים שהלכו הביתה לאחר תאונה שנראתה קלה ונטולת פגיעות, וגילו לאחר זמן שהם סובלים מפגיעה קשה וכואבת, אבל חברות הביטוח מסרבות לקבל את התביעה בתואנה שאין שום קשר בין הפגיעה לתאונת הדרכים בה היו מעורבים.

היעדר עדות רפואית מיידית תקשה מאוד על התביעה להוכיח את ההקשר.

לכן גשו מיד לאחר תאונת דרכים לטיפול רפואי!

תפקידו של עורך דין תאונות בתאונת עבודה

המונח תאונת עבודה כולל מגוון הגדרות של פגיעות שקרו בעבודה ועקב העבודה, כגון:

 • תאונה שקרתה עקב התנאים בעבודה – למשל החלקה על רצפה רטובה
 • תאונת דרכים שקרתה בדרך לעבודה או ממנה הביתה – בסייגים מסוימים
 • מחלה מקצוע – שנגרמה עקב העבודה, בשל אירוע חד פעמי או מתמשך

המוסד לביטוח לאומי אחראי על ההגדרות המדויקות של תאונות עבודה, כנקבע בחוק. הוא גם מפצה את הנפגעים שהוכרו על ידו כנפגעי תאונות עבודה – דרך החלטת הוועדות הרפואיות. לכאורה כל הנושא של תאונות עבודה ברור ומוסדר בחוק. בפועל מתעוררות שאלות רבות, עליהן יוכל להשיב רק עו"ד תאונות מוסמך, בעיקר בתחום הסבוך של מחלות מקצוע.

מחלות מקצוע המוגדרות כתאונות עבודה

הביטוח הלאומי משלם פיצויים לעובד שנפגע במחלת מקצוע, אך לשם כך עליו "ללקות" באחת מהמחלות המצויות ברשימה שנקבעה אי שם בשנות החמישים של המאה ה – 20. מצב בלתי סביר זה אינו נותן מענה הוגן לעובדים שנפגעו:

מצד אחד, הם נפגעו בעקבות העבודה, מקור פרנסתם נגדע וחלקם אף לא יוכל להמשיך לעבוד במקום עבודתם הנוכחי.

מצד שני – הם אינם זכאים להיקרא נפגעי תאונות עבודה ולקבל פיצויים בהתאם.

בית הדין לעבודה נתן את דעתו על כך ועל מנת לתקן במעט את העיוות הוא טבע מושג שנקרא מיקרוטראומה:

פגיעה בעקבות העבודה, אך כזו שקרתה לאחר שנים רבות של עבודה באופן מסוים. למשל עובד שעבודתו מחייבת אותו לבצע פעולה מסוימת שוב ושוב, שלאט לאט גורמת לפגיעה מצטברת. ניתן לדמות זאת לטפטוף איטי של מים הקודח לבסוף חור בסלע – איטי, אך מצטבר. עם זאת, המוסד לביטוח לאומי נוטה שלא לקבל תביעות להכרה במיקרוטראומה, ודאי לא תביעות שאינן מלוות בעו"ד.

מה עושים?

בכל מקרה של פגיעה בעבודה – מובהקת או לא, פנו מיד לעורך דין תאונות. אין סיבה להתמהמה – יש מועד פקיעה נתון לתביעה. עורך דין תאונות מיומן יוכל להוביל את התביעה עד להכרה בעובד כנפגע תאונת עבודה ולפסיקה של פיצויים גדולים עבורו.

תפקידו של עורך דין תאונות במקרה של תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה

כאמור, תאונת דרכים שאירעה בדרך לעבודה או ממנה, או בעת שליחות בשעות העבודה עשויה להיחשב לתאונת עבודה, זאת בשל הגדרת החוק את יום העבודה כזמן שבין יציאת העובד מביתו, עד שהוא שב אליו. בכל מקרה של תאונת דרכים שעשויה להיחשב כתאונת עבודה:

 • יש לגשת מיד לטיפול רפואי ולציין שמדובר בתאונת עבודה
 • יש לגשת מיד לאחר התאונה לתחנת משטרה על מנת לקבל אישור בכתב שמדובר בתאונת דרכים שאירעה בשעות העבודה

ישנם סייגים שונים בחוק בקשר לתאונות דרכים שאירעו בדרך לעבודה או ממנה, וכן תיתכן מורכבות בנושא מול חברות הביטוח. לכן יש לפנות מוקדם ככל האפשר – רצוי ממש לאחר התאונה, לייעוץ עם עורך דין תאונות, על מנת לדעת כיצד יש להתנהל באופן המיטבי עבור הנפגע.

טלפון לעורך דין תאונות – הדרך הנכונה להתמודדות עם תאונה

עורך דין תאונות ותיק הוא בדרך כלל מנוסה בכל סוגי התאונות, מכיר את החוקים הרלוונטיים על בורים ויודע לייעץ כיצד יש לנהוג בכל מצב, על מנת לזכות בתביעה משפטית ולהגדיל את גובה הפיצויים עבור הנפגע. נפגע בתאונה אישית, תאונת דרכים או תאונה בעבודה נדרש להסתגל במהירות למצבו החדש.

בתקופה זו של קושי וחולשה עליו להתייצב במלוא הכוח מול הגופים שאמורים להקל עליו את סבלו, אך בפועל רק מגדילים ומאריכים אותו:

עשרות טפסים, וועדות רפואיות שונות, שאלות מביכות ועוד. עורך דין תאונות יוכל להקל ואף למנוע חלק גדול מזה. נפגעתם בתאונה? צרו קשר עם עורך דין תאונות בעל הצלחות מוכחות, על מנת שיגיש תביעה משפטית להכרה ולקבלת פיצויים גבוהים ככל האפשר עבורכם.


מופיע ב: תוכן שימושי

דילוג לתוכן